راهنمای خرید ترازوی دیجیتال آزمایشگاهی

ترازوهای دیجیتال آزمایشگاهی

قبل از خرید ترازوی دیجیتال بهتر است این مطالب را با دقت بخوانید

 

دوستانی که قصد خرید ترازوی آزمایشگاهی دارند باید به چند نکته اساسی توجه کنند…

  • برای خرید ترازو چه مقدار می خواهید هزینه کنید ؟
  • ترازوی آزمایشگاهی را در چه محلی می خواهید  استفاده کنید ؟
  • ترازوی آزمایشگاهی باید دارای چه دقت و ظزفیتی باشد ؟
  • چه نوع مواد یا مصالحی را می خواهید وزن کنید ؟
  • ابعاد کفه ترازو بهتر است چقدر باشد ؟

یکی از مهمترین عوامل انتخاب ترازو دقت و ظرفیت آن می باشد . اولین چیزی که شما را در انتخاب ترازوی مورد نظرتانسوق می دهد این است که توزین خود را با چه دقتی می خواهید انجام دهید ، البته مسئله مهم این است که دقت ترازو با قیمت آن رابطه مستقیم دارد ، یعنی هر چه دقت آن بالاتر رود همچنان قیمت آن هم بالاتر می رود . همچنان که دقت ترازو بالا میرود ظرفیت آن نیز پایین می آید . ترازوهای دیجیتال آزمایشگاهی در رنج های متعارفی ساخته می شود . اگر ما به یک ترازویی در رنج های متعارف نیاز داشته باشیم می توانیم ترازوی خود را با قیمت های مناسب تهیه کنیم . اگر این نیاز خارج از ترازوهای عرف باشد همچنان باید صرف هزینه های خیلی بیشتری داشته باشیم .

مثال :اگر یک ترازو با دقت ۰/۱ گرم می خواهید متعارف آن تا ۵ کیلو گرم ظرفیت دارد ولی اگر ما بخواهیم این ظرفیت تا ۲۰ کیلو بالا برود باید از ترازوهای خاص تری استفاده کنیم که شاید قیمت آن تا چند برابر بیشتر باشد.

یکی دیگر از مسائلی که در هنگام خرید ترازو باید در نظر داشته باشید این است که متناسب با نیاز خود هزینه کنید نه بیشتر و نه کمتر .. پیشنهاد ما به شما برای خرید ترازو تا دقت ۰٫۱ گرم ، ترازوهای چینی می باشد ، زیرا هم از نظر کیفیت مورد تایید می باشد و هم از نظر قیمت نسبت به ترازوهای مشابه قیمت بسیار مناسبی دارند .

برای دقتهای بیشتر از۰/۱ یعنی از ۰/۰۱ و ۰/۰۰۱  ما ترازوهای ژاپنی را معرفی می کنیم و از آن بالاتر ترازوهای آلمانی را معرفی می کنیم. البته این انتخاب به تنوع محصولات در بازار بستگی دارد.

ترازوی دیجیتال چیست :

تَرازو ابزاری است برای اندازه‌گیری وزن اجسام.[۱] ترازوهای سنتی معمولاً از دو کفه و یک عقربه به نام شاهین تشکیل شده‌اند. برای اندازه‌گیری وزن از وزنه‌هایی که بر اساس واحدهای وزنی اعم ازمثقال و گرم و پوند و … ساخته می‌شوند استفاده می‌گردد.

باید توجه داشت ترازو وسیله‌ای است که جرم اجسام را اندازه‌گیری می‌کند نه وزن آن‌ها. وزن اجسام را با نیروسنج اندازه می‌گیرند. البته خیلی‌ها به اشتباه فکر می‌کنند ترازو وزن را اندازه می‌گیرد ولی این طور نیست ترازو جرم را اندازه می‌گیرد مثلا وقتی جسمی را با ترازو اندازه می‌گیریم و می‌گوییم مثلا ۵۰ کیلوگرم است. دقیقا به جرم آن اشاره کرده‌ایم ولی وزن آن تقریبا ده برابر جرمش است یعنی ۵۰۰ نیوتن. وسیله اندازه‌گیری جرم اجسام، ترازو و واحد آن گرم، کیلوگرم و … است.

واژه تراز در فارسی به معنی همسطح بودن است و ترازو یعنی «وسیله‌ای که با اصل همسطحی» کار می‌کند. این نامگذاری به تراز شدن شاهین ترازو بر درجه میانی صفحه وزن‌نما اشاره دارد. در فارسی به ترازو میزان نیز گویند

فروش و قیمت جک بتن شکن 200 تن
فروش و قیمت جک بتن شکن 200 تن
ثبت سفارش محصولات

Post Your Comment Here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.