نمونه گیر سیمان از دپو و پاکت سیمان

این وسیله جهت برداشت نمونه های سیمان از پاکت های سیمان مورد استفاده قرار میگیرد.

نحوه کنترل توسط آزمایشگاه از ابتدای خط تا انتهای خط تولید :
قبل از هر مرحله ای مواد معدن شناسایی شده و آنالیز شده در صورت مورد تائید بودن بعد از اینکه جبهه های معدن مشخص شد از اقدام به حمل مواد اولیه به داخل کارخانه می شود و نیاز است این مواد برای بهتر همگن شدن در داخل کارخانه در محل های مشخص دپو شوند .
بعد از مواد سازی میزان مواد برداشتی از هر نوع ماده اولیه به صورتی در صدی به سنگ شکن اعلام شده و بایل های مواد بسته می شوند . برای هر پایل طبق L.SF های مورد نظر در خوراک کرده aim های مشخص در نظر گرفته می شود .
از مواد ریخته شده در پایل نمونه برداری شده و به صورت ساعتی توسط دستگاه X-Ray آنالیز صورت می گیرد . در هر مرحله بعدی بعد از تکمیل شدن پایل خوراک مورد نظر آسیای مواد با افزودنی های مورد نیاز ( سیلس ، آهک ،آهن و … ) وارد آسیای مواد می شود .
در محله بعدی از مواد ورودی به خوراک کوره آنالیزXRF انجام داده و ساعتی به اتاق کنترل گزارش می شود .
از نمونه های آسیای مواد و خوراک کوره الک های ۷۰ و ۱۷۰ مش نیز توسط آزمایشگاه فیزیک اندازه گیری شده و به اتاق کنترل گزارش می شود .
در مرحله بعدی بعد از تولید کلینکر از نمونه های ساعتی کلینکر توسط نمونه آورنمونه برداری شده و از الک های ۵ و ۱۰ الک کرده و وزن لیتری کلینکر مشخص و گزارش می شود . همینطور برای کلینکر آهک آزاد توسط آزمایشگاه فیزیک گرفته خواهد شد . در مرحله بعدی که تولید سیمان می باشد از مسیر آسیای سیمان نمونه برداری شده و بلین و الک سیمان اندازه گرفته شده و به اطاق کنترل گزارش می شود . همینطور گیرش اولیه و ثانویه به منظور کنترل در صد گچ افزودنی در مرحله آسیای سیمان اندازه گرفته و به اتاق کنترل گزارش می شود . از متوسط روزانه آسیای سیمان نیز تست مقاومت فشاری گرفته خواهد شد .
درمرحله آخر از سیمانهای خروجی چه بصورت فله و چه بصورت پاکتی نمونه برداری شده و بلین ، آهک آزاد تست اتوکلاو ، الک های گیرش اولیه و ثانویه و مقاومت ۳-۷ و ۲۸ روزه اندازه گرفته شده و در دفتری ثبت و برای گزارش به انجمن صنفی ارسال خواهد شد . همینطور این نمونه ها و نتایج آنها بایگانی شده تا در صورت نیاز ردیابی و مجدداً تست شوند .
از نمونه های فوق آنالیز تر نیز انجام می شود تا با استاندارهای شیمی سیمان نیز همخوانی داشته باشد .
در آزمایشگاه شیمی در ابتدا از تمامی نمونه های مورد نیاز برای کالیبره دستگاه X-Ray آنالیز شده و بعد از آماده سازی و مواد سازی گرافهای مورد نظر برای دستگاه X-Ray رسم خواهد شد و برای هر یک از مواد اولیه ( آهک ، سیلیس ، رس ، مارل و آهن ) یک برنامه کالیبره مجزا در دستگاه X – Ray آماده شده تا در صورت نیاز نمونه های ارسالی از معدن در اسرع وقت آنالیز و گزارش شود .
فرق آنالیز تر و X-RF در این است که آنالیز تر دقیق تر از X-RF می باشد ولی مدت زمان طولانی تری برای ارائه گزارش نیاز می باشد . ولی X-RF در زمان کمتری نتایج را می دهد . ولی دقت آن پایین تر می باشد . برای کنترل کالیبره بودن دستگاه X-Ray هر هفته از نمونه های خوراک و آسیای مواد و پایل توسط آزمایشگاه شیمی آنالیزتر انجام خواهد شد .

فروش و قیمت جک بتن شکن 200 تن
فروش و قیمت جک بتن شکن 200 تن
ثبت سفارش محصولات

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.