نمونه گیر سیمان از دپو و پاکت سیمان

نمونه گیر سیمان از دپو و پاکت سیمان

این وسیله جهت برداشت نمونه های سیمان از پاکت های سیمان مورد استفاده قرار میگیرد.

نحوه کنترل توسط آزمایشگاه از ابتدای خط تا انتهای خط تولید :
قبل از هر مرحله ای مواد معدن شناسایی شده و آنالیز شده در صورت مورد تائید بودن بعد از اینکه جبهه های معدن مشخص شد از اقدام به حمل مواد اولیه به داخل کارخانه می شود و نیاز است این مواد برای بهتر همگن شدن در داخل کارخانه در محل های مشخص دپو شوند .
بعد از مواد سازی میزان مواد برداشتی از هر نوع ماده اولیه به صورتی در صدی به سنگ شکن اعلام شده و بایل های مواد بسته می شوند . برای هر پایل طبق L.SF های مورد نظر در خوراک کرده aim های مشخص در نظر گرفته می شود .
از مواد ریخته شده در پایل نمونه برداری شده و به صورت ساعتی توسط دستگاه X-Ray آنالیز صورت می گیرد . در هر مرحله بعدی بعد از تکمیل شدن پایل خوراک مورد نظر آسیای مواد با افزودنی های مورد نیاز ( سیلس ، آهک ،آهن و … ) وارد آسیای مواد می شود .
در محله بعدی از مواد ورودی به خوراک کوره آنالیزXRF انجام داده و ساعتی به اتاق کنترل گزارش می شود .
از نمونه های آسیای مواد و خوراک کوره الک های ۷۰ و ۱۷۰ مش نیز توسط آزمایشگاه فیزیک اندازه گیری شده و به اتاق کنترل گزارش می شود .
در مرحله بعدی بعد از تولید کلینکر از نمونه های ساعتی کلینکر توسط نمونه آورنمونه برداری شده و از الک های ۵ و ۱۰ الک کرده و وزن لیتری کلینکر مشخص و گزارش می شود . همینطور برای کلینکر آهک آزاد توسط آزمایشگاه فیزیک گرفته خواهد شد . در مرحله بعدی که تولید سیمان می باشد از مسیر آسیای سیمان نمونه برداری شده و بلین و الک سیمان اندازه گرفته شده و به اطاق کنترل گزارش می شود . همینطور گیرش اولیه و ثانویه به منظور کنترل در صد گچ افزودنی در مرحله آسیای سیمان اندازه گرفته و به اتاق کنترل گزارش می شود . از متوسط روزانه آسیای سیمان نیز تست مقاومت فشاری گرفته خواهد شد .
درمرحله آخر از سیمانهای خروجی چه بصورت فله و چه بصورت پاکتی نمونه برداری شده و بلین ، آهک آزاد تست اتوکلاو ، الک های گیرش اولیه و ثانویه و مقاومت ۳-۷ و ۲۸ روزه اندازه گرفته شده و در دفتری ثبت و برای گزارش به انجمن صنفی ارسال خواهد شد . همینطور این نمونه ها و نتایج آنها بایگانی شده تا در صورت نیاز ردیابی و مجدداً تست شوند .
از نمونه های فوق آنالیز تر نیز انجام می شود تا با استاندارهای شیمی سیمان نیز همخوانی داشته باشد .
در آزمایشگاه شیمی در ابتدا از تمامی نمونه های مورد نیاز برای کالیبره دستگاه X-Ray آنالیز شده و بعد از آماده سازی و مواد سازی گرافهای مورد نظر برای دستگاه X-Ray رسم خواهد شد و برای هر یک از مواد اولیه ( آهک ، سیلیس ، رس ، مارل و آهن ) یک برنامه کالیبره مجزا در دستگاه X – Ray آماده شده تا در صورت نیاز نمونه های ارسالی از معدن در اسرع وقت آنالیز و گزارش شود .
فرق آنالیز تر و X-RF در این است که آنالیز تر دقیق تر از X-RF می باشد ولی مدت زمان طولانی تری برای ارائه گزارش نیاز می باشد . ولی X-RF در زمان کمتری نتایج را می دهد . ولی دقت آن پایین تر می باشد . برای کنترل کالیبره بودن دستگاه X-Ray هر هفته از نمونه های خوراک و آسیای مواد و پایل توسط آزمایشگاه شیمی آنالیزتر انجام خواهد شد .

فروش و قیمت جک بتن شکن 200 تن
فروش و قیمت جک بتن شکن 200 تن
ثبت سفارش محصولات

Post Your Comment Here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.